Co je Falun Dafa (Falun Gong, Fa-lun Kung)? Jaké je jeho propojení s Shen Yun?

Falun Dafa je známý i jako Falun Gong (Fa-lun Kung). Je to praxe, jež kombinuje učení sebezušlechťování a meditační cvičení. Učení se zaměřují na tři hlavní principy – pravdivost, soucit a toleranci. Umělci Shen Yun praktikují Falun Dafa a zároveň je tato praxe zdrojem inspirace pro naše představení.

Jak Čína, tak západní společnost mají umělce, kteří svou práci propojují se spiritualitou. Ve staré Číně umělci praktikovali meditaci a hledali vnitřní klid a spojení s vesmírem. Věřili, že aby dokázali vytvořit skutečné umění, musí pracovat na svých ctnostech a vnitřní čistotě. A tuto tradici dnes následují i umělci Shen Yun.

Možná jste už slyšeli o pronásledování Falun Dafa v Číně. Začalo to v roce 1999, kdy jste mohli každé ráno v parcích po celé Číně vidět desítky milionů lidí praktikujících cvičení Falun Dafa. Ale komunistická strana se zalekla takové popularity a nezávislého myšlení mimo její kontrolu a spustila celonárodní pronásledující kampaň s cílem zničit tuto praxi. Další skutečností bylo, že počet praktikujících Falun Dafa byl větší než počet členů Komunistické strany Číny.

Dnes, i po 20 letech násilí, mučení, zatýkání a vraždění, zůstávají tito lidé pevní ve své víře a pokračují v nenásilném odporu. Tým Shen Yun přináší jejich příběhy i na světová jeviště. Miliony diváků jsou pohnuti odvahou těchto lidí a jejich odkazem naděje.